31.03.2014.

МАТЕМАТИЧКИ КВИЗ „КЛИКЕР“

У јубиларној години, поред такмичења у организацији Министарства просвете, наши ученици ће се опробати и у новом математичком квизу „КЛИКЕР“ који ће бити организован у мају - месецу математике.

Циљ квиза је подстицање интересовања ученика и развијање математичког мишљења. Кроз игру и решавање занимљивих математичких проблема желимо да мотивишемо ученике и популаризујемо математику.

Квиз је осмишљен као екипно такмичење. Учествују четири екипе са по четири члана. Учешће узимају ученици VI и VII разреда као такмичари (кликераши), водитељи и техничка подршка квиза.

Задаци и проблеми у квизу нису конципирани тако да мере само знање ученика већ и њихову сналажљивост, брзину и уиграност. Ни ефекат среће није занемарљив!

Термин oдржавања квиза биће накнадно објављен.

Наставнице математике

Марија Гајић и Тамара Станковић