16.12.2014.

ИЗЛОЖБА ПОД НАЗИВОМ "ЛЕТ КРОЗ ИСТОРИЈУ"

У оквиру акције "Млади кустоси" у СО Воздовац од 8 до 11 децембра 2014, одржана је заједничка изложба под називом "Лет кроз историју" у организацији Музеја ваздухопловства и ученика и наставника ОШ"Веселин Маслеша".

Изложба има за циљ да популаризује историју ваздухопловства и приближи музејски рад ученицима и омладини. Музејски експонати имају другачије значење када их деца оплемене и удахну им душу. У оквиру професиолналне орјентације ученици су имали прилике да упознају занимање кустос и његове добре и лоше стране као и да сами учествују у припреми и организацији изложбе.

Изложбу је отворила директорка наше школе Наталија Матић.

Захваљујући заједничком ангажовању и амбицијама кустоса Музеја ваздухопловства Бојана Вићентића,Мирјане Новаковић и Игора Марјановића као професора наше школе Сладјане Матијашевић и Весне Шормаз Јовановић ова изложба је заблистала у пуном сјају.