28.01.2015.

У СУБОТУ СВИ НАВИЈАМО ЗА ЛЕГОХОЛИЧАРЕ!

FLL (FIRST LEGO League) такмичење је стигло у Србију!

FIRST LEGO League је осмишљен и организован од стране Lego Education и aмеричке НВО FIRST(For Inspiration and Recognition of Science and Tehnology) и оријентисан је ка различитим узрастима деце са идејом да их заинтересује за науку и технологију.

Само такмичење је састављено из три целине :

- Основне вредности такмичења које повезују све целине и децу уче тимском раду и спортском понашању према осталим такмичарима

- Пројекат који деца пишу на основу сезонског Изазова и у коме покушавају да изнадју иновативна решења за неки проблем и потом та решења поделе са заједницом

Наша школа има част да учествује на овом светском мултидисциплинарном и роботском такмичењу.

Позивамо вас да дођете у суботу, 31. јануара 2015. године, у 10 сати, у Центар за промоцију науке (Кнез Михајлова 5) и подржите наш школски тим, Легохоличаре!

Миљана Ристић VII2

Вера Драшковић VII2

Вељко Јечменица VI2

Михаило Ракоњац V1