16.09.2016.

ОНО ШТО НАС ЧИНИ ПОСЕБНИМ

Од бројних награда и друштвених признања посебно издвајамо:

- стицање статуса БАЗИЧНА ШКОЛА за обуку наставника,

- МЕНТОРСКА ШКОЛА и једна од ТОП 10 школа у Србији у пројекту „ Професионална оријентација за упис у средњу школу“,

- ПРЕДУЗЕТНА И МЕНТОРСКА ШКОЛА у оквиру пројекта „ Предузетничко учење у основној школи, од четири школе у Србији , а на нивоу осам земаља Југоисточне Европе.

Добитници смо Повеље Српске академије иновационих наука за најбољу иновативну идеју ученика и Повеље са златним грбом за иновативан и предузетнички допринос на изложби „Патенти и иновације“, у Галерији „ Прогрес“ у Београду.

Иновативном приступу образовном раду допринео је и пројекат FLL-First Lego League. Мултидисциплинарни програм на овај начин приближава науку и технику деци узраста од девет до петнаест година. Основне вредности такмичења су- тимски рад, рад на пројекту, израда презентације и игра са роботом.

Екипа наше школе „Легохоличари“ укупан је победник на првом такмичењу у Србији у сезони 2014/2015. и добитник награде за најбољи пројекат на другом FLL такмичењу 2015/2016.