08.11.2016.

ПОСЕТА ИСТОРИЈСКОМ АРХИВУ СРБИЈЕ

Ученици петог разреда наше школе,чланови географске и новинарске секције,Маркетинг тима и млади историчари крајем октобра посетили су Историјски архив Србије и упознали се са начином рестаурације и чувања писаних историјских извора.

Осим архива посетили су Тврђаву Калемегдан где су се упознали са гео-стратешким положајем Београда и посетили Римски бунар,барутану коју су градили турци и аустријанци,а улазили су и у бункер из Другог светског рата.На крају, обиласка тврђаве, посетили су Кулу Небојша у којој је био затворен чувени грчки песник и револуционар Рига од Фере.