06.04.2017.

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

Ученици осмог разреда ће и ове школске године полагати Завршни испит на крају другог циклуса образовања 14. 15 и 16. јуна из српског језика, математике и комбиновани тест.

У сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја припремне активности за успешну реализацију Завршног испита почињу 7. и 8. априла.

У петак, 7. априла од 12 до 14 h планиран је тест из математике

У суботу, 8. Априла биће реализован рад на два теста:

- од 9 до 11 тест из српског језика

- од 11:30 до 13:30 комбиновани тест

Молимо све ученике да озбиљно схвате шансу да се упознају са процедуром и начином решавања тестова. Потребне информације за успешну симулацију завршног испита можете добити на огласној табли у главном холу школе и код одељењског старешине.

Поред свега реченог, желимо да вам дамо још неколико важних упутстава:

1. у петак и суботу, 7. и 8. aприла, сви ученици морају бити у школи 30 минута пре полагања теста

2. обавезно понети ђачке књижице и показати дежурном наставнику

3. мобилне телефоне искључити и оставити на место одређено за одлагање ствари

4. на јединственом списку ученика на огласној табли главног хола школе, пронађите своје име и број и запамтите; тај број је клупа и шифра у идентификационој картици за сва три теста

5. пре израде тестова, пажљиво саслушајте упутства која ће вам дати дежурни наставници

6. за рад на тестовима понети следеће:

- за математику – графитну и хемијску оловку, гумицу, троугао, лењир и шестар

- за српски језик и комбиновани тест: графитну и хемијску оловку и гумицу

7. од личних ствари на клупи може бити вода/освежавајући напитак

САВЕТ: у решавању задатака, трудите се да покажете РЕАЛНО знање да би наставници могли да вам помогну у даљим припремама за полагање Завршног испита.

Драги ученици, СРЕЋНО.