27.12.2018.

КОНЦЕРТ У РУСКОМ ДОМУ - УЧЕШЋЕ НАШИХ УЧЕНИКЕ

Београдска подружница професора руског језика при Славистичком друштву Србије и Центар за науку и килтуру „Руски дом“ у Београду организовали су 14.12.2018. године у 19 часова у „Руском дому“ концерт ученика основних школа под називом „ Једном у децембру“.

Гости концерта су били: Балетска школа „Костјуков – Драгичевић“, Средња школа при амбасади РФ у Србији, КУД „Војвода Јанко Костић 1896“ из Младеновац.

Након поздравне речи председнице београдске подружнице Снежане Марковић, професорке руског језика, изведен је програм у коме је учествовала и наша школа. Наши ученици су извели нумеру „Отговорила роша золотаја “ аутора Г. Пономаренка. Солиста је био ученик Огњен Илић, на виолени Урош Кичишевић, гитара Чарна Хаџипетровић, гитара Душан Јаковљевић. Ученике су припремале наставница руског језика Душица Стевановић и наставница музичке културе Александра Лојаница.