23.12.2019.

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Ученички парламент основне школе „Веселин Маслеша“ је под руководством педагога школе почетком децембра покренуо хуманитарну акцију за децу прихватилишта. У оквиру хуманитарне акције прикупљани су слаткиши, одећа и хигијенска средства. Одзив је био велики.

Прихватилиште за децу у улици Живка Давидовића је установа социјалне заштите и пружа услугу интервентног збрињавања угрожене деце узраста од 7 до 18 година. У петак 20.12.2019. године прихватилишту су достављени пакетићи за децу. Са овом установом школа је потписала Уговор о сарадњи, а захвалница коју је школа добила од деце и запослених прихватилишта представља мотив да наставимо са хуманим делима и у будућности организујемо дружења наших ученика и деце из прихватилишта.

Захваљујемо се на учешћу ђацима, родитељима и наставницима школе, а посебно колегама Добривоју Цветковићу и Гордани Атанасковић који су испред Црвеног крста допринели реализацији акције.