19.1.2020.

МАНИФЕСТАЦИЈА "ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ" КРСТОВДАН 2020.Г.

Трећу годину за редом за Часни крст пливали су ученици основних школа. Такмичење је организовала Канцеларија за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке, у сарадњи са Спортским савезом Београда, а по благослову Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја.

Учествовали су ученици из 51 београдске школе. Снаге су одмерене на базену Ташмајдан.

После освећења воде, присутнима су се обратили проф. др Драгомир Сандо, председник Одбора за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке, председник Спортског савеза Београда Драган Томашевић и члан Градског већа општине Палилула Дејан Цветковић.

Општина Вождовац је била спојена са општином Савски венац.

Из наше школе награђено је четворо ученика:

1.Марина Стевановић, 8/3, прво место (девојчице од 5 до 8 разреда)

2.Алекса Стајић , 7/1, друго место (дечаци од 5 до 8 разреда)

3.Вукашин Јововић, 4/3 друго место (дечаци од 1 до 4 разреда)

4 Милица Јововић, 1/3, треће место (девојчице од 1 до 4 разреда)

Милица је награђена и као најмлађа такмичарка.

Организатор ове манифестације за нашу школу била је Гордана Атанасковић, вероучитељица.