Грађанско васпитање

23.10.2018.

ПОСЕТА ПРИРОДЊАЧКОМ МУЗЕЈУ

Ученици 5/3 су посетили Природњачки музеј на Калемегдану. Погледали су изложбу ,,Пази отровно!" уз предавање кустоса која им је објаснила које су биљне и животињске врсте отровне и како се сачувати од њих. Причали су о томе шта би људи требало да ураде ако дођу у додир са отровним биљкама или змијама. Неке отровне биљке из свог окружења су ученици препознали. Показали су одлично знање из биологије и пријатно изненадили кустоса. На изложби су били у пратњи наставнице грађанског васпитања Драгице Максимовић и одељенског старешине Милана Ракаса.