ПРЕДСТАВА “ДАВИД И ЈА“ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

j

February 18, 2026

  У нашој школи је гостовао глумац Лука Пиљагић  и  извео монодраму „Давид и ја“, по мотивима дела „Јазавац пред судом“ Петра Кочића. Представи су присуствовали ученици   сва четири одељења осмог разреда. Глумац је на динамичан и аутентичан начин представио лик Давида Штрпца и све време остваривао интеракцију са ученицима. Овакав  принцип очигледности у настави помаже ученицима да упореде књижевно дело са позоришном адаптацијом и боље разумеју особеност карактера и говора Кочићевих  јунака.

Повезан садржај