XXXVI недеља здравља уста и зуба

j

May 21, 2026

Недеља здравља уста и зуба у Републици Србији традиционално се обележава током треће недеље маја. Тим поводом, 21. 5. 2026. године, ученици одељења I-4 имали су прилику  да се друже са стоматологом у нашој школи, докторка Бранка, и са њом проведу занимљиво и поучно дружење.

Током разговора ученици су сазнали колико је важно редовно и правилно одржавање хигијене уста и зуба, правилна исхрана, као и редовне посете стоматологу. Докторка Бранка је на занимљив и деци близак начин показала како се зуби правилно перу и како се чува здрав осмех.

Деца су показала велико интересовање, активно учествовала у разговору и још једном потврдила колико је важно бринути о здрављу зуба.

Повезан садржај